Podłogi drewniane – jakie lakiery ?

Lakiery do podłóg drewnianych – jakie stosować?

Podłogi drewniane cechują się świetnym wyglądem i potrafią wprowadzić w każdym miejscu szczególny klimat. Musimy jednak mieć na uwadze to, że same w sobie wymagają one od nas właściwej pielęgnacji, gdyż bez tego są narażone na niemałe uszkodzenia. Jedną z podstawowych kwestii o które powinniśmy się tu zatroszczyć jest znalezienie odpowiedniego lakieru do takiej podłogi. Na rynku znajdziemy obecnie mnóstwo takich produktów, jednak nie każdy z nich będzie pasował do naszych oczekiwań.
Lakier odpowiada za ochronę naszej podłogi i nadawanie jej dobrego wyglądu. Jeśli lakierujemy podłogę w pomieszczeniu gdzie panuje duży ruch, warto wybrać coś zapewniającego szczególną ochronę – najlepsze są tutaj lakiery poliuretanowe. W przypadku podłogi w kuchni czy łazience, dobrze jest zdecydować się na lakiery alkidowe. Są one odporne na działanie wody czy wysokich temperatur, a zatem czynników bardzo charakterystycznych dla takich wnętrz.
Na kupno odpowiedniego lakieru w każdym przypadku musimy poświęcić trochę czasu. Lakiery dostępne w sklepach charakteryzują się aktualnie sporym zróżnicowaniem, ale jeśli nie kupimy czegoś odpowiedniego dla danej podłogi, to ich stosowanie nie przyniesie nam żadnych wyników – co więcej, takie działanie może być nawet bardzo groźne dla podłogi.sitemap