Biuro Zastanawiając się nad odpowiednim wystrojem wnętrza biura lub gabinetu warto zwrócić uwagę na regały na książki drewniane , na przykład regały sosnowe. Są one dobra alternatywą dla mebli ze sklejki czy też metalu. Charakteryzują się przede wszystkim trwałością i wspaniałym wyglądem . Są dodatkowo ekologiczne i mają delikatny drewniany zapach, przez co pomieszczenie staje się przytulne i ciepłe. Prawie każdy zdaje sobie sprawę z faktu jak ważne są półki i regały w biurze lub gabinecie, czy też zwykłym salonie. To na nich umieszczamy zgromadzone książki, dokumenty czy też potrzebne papiery . Umożliwiają ich odpowiednie ułożenie i segregacje co znacznie ułatwia ich późniejsze odnajdywanie. Ciekawym pomysłem są regały i półki zamykane ze szklanymi drzwiami . Dzięki temu z jednej strony mamy ochronę przed kurzem i wilgocią, a z drugiej jeżeli mamy cenne rzeczy możemy je zamknąć na klucz. Regały takie ułatwiają też utrzymanie porządku gdyż nie wymagają odkurzania każdej z rzeczy z osobna tylko przetarcia szklanej szyby .

Przyzwolenie zintegrowane parczew

Zezwolenie zintegrowane

Przyzwolenie zintegrowane jest niezbędne dla firm, które mogą zatruwać otoczenie. W Polsce to pozwolenie obowiązuje od 2001 roku, natomiast w Unii Europejskiej od 1996 roku. 
Przyzwolenie zintegrowane jest powiązane z każdym działaniem, które może mieć negatywny wpływ na środowisko naturalne. Zamysłem tego pozwolenia jest zastąpienie zezwoleń sektorowych. Do dopuszczeń sektorowych kwalifikujemy przyzwolenia połączone z emisją gazów bądź pyłów do powietrza, wprowadzaniem ścieków do wód czy też ziemi, wytwarzaniem odpadów, pozwolenie wodnoprawne powiązane z poborem wód.
Posiadanie przyzwolenia zintegrowanego zwalnia z obowiązku posiadania dopuszczeń sektorowych. Wniosek o jego wydanie powinien okazywać stosowanie przez zakład najlepszych dostępnych technik.